Gdzie można korzystnie sprzedać starą biżuterię?

Prawie każda kobieta lubi ładną biżuterię i chętnie wykorzystuje ją, aby elegancko i modnie wyglądać. Cenna biżuteria, wykonana na przykład ze złota, dodaje klasy i szyku. W domach często znajduje się jednak spora ilość starej biżuterii, która może stanowić jakąś wartość sentymentalną, ale zalega w szafach. W przypadku trudności finansowych warto zastanowić się nad jej sprzedażą, ponieważ złoto nie traci na wartości i można za nie uzyskać kilkadziesiąt złotych za gram, a cena uzależniona jest oczywiście od próby. Używana biżuteria skupowana jest jako złom – można zanieść ją do jubilera, złotnika, czy do lombardu. Mało prawdopodobne jest bowiem, że ktoś zdecyduje się na zakup kompletu i zapłaci za niego jak w sklepie.

Wycena biżuterii – dokąd się udać?

Chcąc poznać realną wartość złotej lub srebrnej biżuterii, należy udać się do jednego z powyżej wskazanych miejsc, gdzie specjalista sprawdzi oryginalność kruszywa i jego próbę. Niekiedy trwa to dłuższą chwilę, ponieważ trzeba dokonać odpowiednich czynności, aby wycena biżuterii została wykonana prawidłowo. Niektórzy uważają, że najkorzystniejszą ofertę cenową można uzyskać u złotnika. Trzeba pamiętać o tym, że lombard sam chce również zarobić, a złoto sprzeda najpewniej właśnie u zaprzyjaźnionego złotnika. Jeśli jednak czas goni i środki potrzebne są szybko, można udać się do każdego lombardu, a tam pracownik wyceni przyniesioną biżuterię. Nie bardzo opłaca się sprzedawać srebro, ponieważ to jest dość tanie i nie przynosi zysków.

Jak nie dać się oszukać sprzedając biżuterię?

Eksperci zalecają, aby biżuterię sprzedawać tylko w uczciwych i sprawdzonych miejscach, ponieważ można zostać oszukanym. Jeśli ktoś próbuje wmówić klientowi, że jego biżuteria jest fałszywa lub wykonana z innej próby złota, niż oznaczono to na niej, lepiej jest zrezygnować z jego usług i udać się do złotnika lub salonu jubilerskiego, który znany jest w całym mieście. W takim miejscu wyceniający zawsze podpisuje umowę z klientem, który dostarcza mu biżuterię.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*