Inwestowanie w złoto

erik_stein / Pixabay

Podstawowa zasada oszczędzania mówi o tym, aby procentową wartość każdego wynagrodzenia inwestować z myślą o przyszłych zyskach. W zależności od skłonności do ryzyka inwestorom zaleca się odkładanie pieniędzy na lokatach, inwestowanie w kruszce i metale szlachetne czy inwestowanie w akcje różnych spółek.

Inwestycje w metale szlachetne

Nadal popularne jest inwestowanie w złoto, przy czym niektórzy inwestorzy mylą inwestowanie z zakupem sztabek złota z zakupem złotej biżuterii. Złote sztabki emitowane są przez Mennicę Państwową, przy czym są one dostępne w różnych wielkościach. Najmniejsza sztabka waży około 2 g, waga najcięższej zależy w dużej mierze od planów emisyjnych. Takie złoto można sprzedawać na specjalnych aukcjach dla kolekcjonerów.

Zysk odroczony

Inwestowanie w złoto jest przykładem inwestycji, z której zyski można czerpać dopiero po upływie jakiegoś czasu. Inwestowanie w metale szlachetne może dotyczyć również innych metali, jak np. platyna, bardzo często przy inwestycjach w złoto wspomina się również o złotych i srebrnych numizmatach. W większości przypadków do takich inwestycji należy doliczyć koszt ich przechowywania w specjalnych sejfach lub depozytach bankowych, co podwyższa część kosztową inwestycji. Więcej porad znajdziesz na szuchman-gold.pl. Jednak podobnie jak przy inwestycjach w walutę także inwestowanie w złoto nie gwarantuje zysków w określonej wysokości.