W jaki sposób przygotować się na przybycie szczeniaka?

Nowy członek domu w postaci małej, włochatej kulki jest często spełnieniem marzeń. Należy jednak pamiętać, że podobnie jak reszta rodziny należy do żywych istot wymagających właściwej opieki. Dlatego jeszcze przed jego przybyciem, warto przygotować niezbędne rzeczy, a także zorientować się, w jaki sposób można zapewnić mu maksymalne bezpieczeństwo. Przychodnia weterynaryjna, wygodne legowisko i dobra karma to podstawa. Co jeszcze należy wziąć pod uwagę, zanim przygarnie się szczeniaka?

Co warto uwzględnić, szykując psią wyprawkę?

Nowy członek rodziny to nie lada wyzwanie. Szczeniaki potrafią bowiem pochłaniać bardzo dużo uwagi, a co gorsza niszczyć rzeczy znajdujące się w ich zasięgu. Skompletowanie psiej wyprawki można znacznie ułatwić pierwsze dni w nowym miejscu. Podstawą jest wygodne legowisko, które będzie stanowić jego oazę spokoju i miejsce przeznaczone na wyciszenie. Wiele ras preferuje obecność klatki kennelowej zapewniającej bezpieczeństwo. Dobrze również przygotować kilka zabawek zajmujących malucha, a także pozwalających na rozładowanie energii. Rynek takich akcesoriów dla psów jest olbrzymi, więc można wybrać najodpowiedniejsze dla konkretnego przypadku rozwiązania. Jeszcze przed przybyciem szczeniaka do domu warto też zainteresować się tematem spacerów i zakupić obrożę oraz smycz.

Czy profesjonalna przychodnia weterynaryjna jest koniecznością?

Oczywiście, że tak. Przyjmując do siebie psa, człowiek staje się za niego odpowiedzialny. Dlatego podstawą jest oczywiście znalezienie właściwej opieki, która będzie towarzyszyć rozwojowi szczeniaka, a w razie potrzeby zbada jego zdrowie i wskaże konkretną pomoc. Ponadto weterynarz powinien zbadać psa, założyć mu kartotekę medyczną (bądź książeczkę), a także wprowadzić w temat świeżo upieczonego właściciela. Pierwsza wizyta może wiele wnieść, bowiem lekarz często podpowiada jaką karmę wybrać, co zrobić, aby pies był zdrowy i w jaki sposób dbać o jego higienę. Zaufany specjalista jest podstawą i poczuciem bezpieczeństwa nie tylko dla zwierzęcia, ale również dla człowieka.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*