Skating dla najmłodszych: od rolek do ochraniaczy

W tym mini przewodniku zapoznasz się z różnymi rodzajami rolek, ich właściwościami technicznymi oraz podstawowymi kryteriami, które musisz wziąć pod uwagę, wybierając rolki i akcesoria do nich dla swoich dzieci.

Różne rodzaje skatingu dla najmłodszych

Rolki dziecięce zapewniają szybki i płynny ruch, pomagając dzieciom utrzymać równowagę, gdy koła wystają poza przód i tył każdej. Są jednak nieco mniej stabilne niż wrotki dla dzieci, zwłaszcza jeśli są przyzwyczajone do równowagi bocznej i bardzo dobrej stabilności, jaką dają wrotki, gdy stoją w miejscu. Z drugiej strony wrotki nie pozwalają na zwiększenie prędkości, a ich duże koła mogą czasem utknąć w pęknięciach na drodze, dobrze wtedy będzie gdy dziecko będzie mieć na sobie ochraniacze rollerblade tudzież innej zacnej marki. Wrotki są zatem lepsze dla bardzo małych dzieci i początkujących, ale później można je zastąpić łyżworolkami.

Rolki dla dzieci – parametry techniczne

Podobnie jak w przypadku wszystkich sprzętów sportowych, rolki dla dzieci mają pewne cechy techniczne, które należy zrozumieć przed zakupem. Koła mają różne łożyska, średnice i stopnie twardości. Wybierając odpowiednie łożyska do rolek dla dzieci, należy przyjrzeć się amerykańskiemu standardowi ABEC jak również nie zapomnieć o tym, by cały ekwipunek uzupełnić o ochraniacze rollerblade dzięki którym maluch będzie czuć się na rolkach pewniej i bezpieczniej. Ważna jest również średnica kół – która wzrasta wraz z doświadczeniem dziecka. Jeśli chodzi o twardość, jest to oznaczone literą A, której towarzyszy liczba od 74 do 100. Warto się zapoznać i z tym parametrem.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*