Przedsiębiorcy: Złe warunki dla prowadzenia biznesu w Polsce

W mediach nie brakuje obecnie opinii, że warunki dla prowadzenia biznesu w Polsce, zamiast się poprawiać, jeszcze są pogarszane. Jest to zarzut od zawsze kierowany przez przedsiębiorców pod adresem rządzących, ale w ostatnim okresie dodatkowo się nasilił. Nadmierna fiskalizacja, zbyt skomplikowane i niestabilne prawo, a także wysokie koszty pracy to argumenty najczęściej wysuwane przez firmy prowadzące biznes w Polsce.

Kolejnym władzom zarzuca się głównie to, że zamiast upraszczać warunki do prowadzenia biznesu, utrudnia się je. W ostatnich latach przybyło bardzo wiele przepisów prawnych regulujących prowadzenie działalności gospodarczej. Sytuacja w naszym kraju porównywana jest do krajów uważanych za najmniej przyjazne przedsiębiorcom w Europie, czyli Grecji i Włoch. Z kolei jako wzorzec podaje się Wielką Brytanie, gdzie wolność gospodarcza stoi na bardzo wysokim poziomie.

Szczególnie zwraca się uwagę na to, że przepisy utrudniają działanie firmom chcącym otwierać biznes w Polsce. Jak wiadomo, w początkowym okresie działalności, firma potrzebuje jak najkorzystniejszych warunków, a w polskiej rzeczywistości nie jest łatwo rozkręcić biznes. Szczególnie dotkliwy jest brak ulg podatkowych, szczególnie że podatki i należą do wysokich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*