Jak wybrać idealny prezent na czwarte urodziny?

urodziny

Dla maluchów każde kolejne urodziny to ogromne wydarzenie, na które czekają z niecierpliwością cały rok. Czterolatek to dziecko samodzielne, które chętnie bawi się z innymi i uczy nowych rzeczy. Jest bardzo ciekawy świata, dlatego bez problemu można wybrać dla niego prezent, który będzie nie tylko sprawiał przyjemność, ale jednocześnie przyniesie wiele korzyści. Rodzice bardzo często proszą gości o zabawki edukacyjne, dzięki którym maluch nabywa nowych umiejętności. Jaki podarunek wybrać na czwarte urodzinki, aby zarówno dziecko, jak i jego rodzice byli z niego zadowoleni?

Zabawki kreatywne i edukacyjne

Kupując prezent na urodziny, zdecydowanie warto postawić na tego typu, rozwojowe zabawki. W sklepach można znaleźć zestawy edukacyjne, dzięki którym dziecko uczy się na przykład godzin, o ciele człowieka, czy o porach roku. Ciekawym rozwiązaniem są również zestawy kreatywne. To idealna opcja dla czterolatka, który uwielbia robić prace plastyczne i chętnie chwyta za klej, czy nożyczki. Producenci zabawek dostarczają wielu ciekawych propozycji, dzięki którym maluch może samodzielnie wydrapywać, szyć, czy budować. Z takich zestawów powstają skarbonki, torebeczki, piórniczki, czy piękne obrazy, które można z dumą wieszać na ścianie.

Puzzle i gry planszowe – zawsze udane prezenty na urodziny

Nie znając dobrze dziecka i jego codziennych zwyczajów oraz preferencji, zawsze można zdecydować się na tak zwane pewniaki. Wszystkie dzieci w tym wieku uwielbiają układać puzzle, które doskonale rozwijają wiele ważnych umiejętności i wspierają pamięć. Puzzle powinny zostać dobrze dopasowane do wieku i możliwości dziecka, aby go nie zniechęcały. Dzieci uwielbiają również gry planszowe i karciane, ponieważ taka zabawa angażuje całą rodzinę i sprawia wiele frajdy. Dobrym prezentem są również popularne zestawy klocków, które dobrze się ze sobą łączą. Każdy kolejny komplet takich klocków pasuje do poprzedniego, dzięki czemu można tworzyć całe miasta i wymyślać własne scenariusze. Przed zakupem, trzeba się jednak upewnić, że dziecko nie ma konkretnego zestawu, aby prezent sprawił faktyczną radość obdarowywanemu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*