Wykończenie balkonu i tarasu

Free-Photos / Pixabay

Osoby mieszkające w blokach często narzekają na brak przestrzeni i przede wszystkim brak dostępu do własnego ogrodu. Jedynym miejscem, w którym można wypocząć na świeżym powietrzu jest oczywiście balkon, albo niewielki taras. Aby można było tam miło spędzić czas, warto odpowiednio urządzić przestrzeń. Zanim na balkonie pojawią się pierwsze rośliny, musi zostać wykończony w praktyczny sposób.

Daszki aluminiowe oraz ścianki

Dobrym rozwiązaniem jest odgrodzenie się od sąsiadów i zasłonięcie nieco przestrzeni. Wówczas na balkonie można poczuć się swobodniej i pewniej. Czego nie powinno tam zabraknąć?

  • Doskonale sprawdzają się daszki poliwęglanowe oraz aluminiowe. Przede wszystkim, dotyczy to balkonów na najwyższych piętrach, które często bywają niezadaszone.
  • Warto postawić również ściankę z takiego nowoczesnego tworzywa, która osłoni nieco balkon od sąsiadów. Taka ścianka jest lekka i na pewno nie obciąży wizualnie balkonu.
  • Uwagę warto poświęcić również podłodze. Nie ma konieczności kładzenia na niej płytek ceramicznych, które niekiedy ciężko układa się na balkonie. Doskonałym rozwiązaniem są płytki z kompozytu. Można je układać w dowolny sposób, a następnie demontować w każdej chwili.

Wybór roślinności i mebli

Daszki balkonowe i ścianki to nie wszystko. Kiedy balkon jest już gotowy, pora na meble oraz roślinność. Najlepiej postawić na meble ogrodowe, które przystosowane są do różnych warunków atmosferycznych. Sprawdzają się te składane, ponieważ zajmują najmniej miejsca. W przypadku roślin nie warto przesadzać, ale najlepiej postawić na te wieloletnie, które zdobią balkon co roku.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*