Szkoła sztuk walki – sposób na utrzymanie kondycji

Szkoła sztuk walki to wspaniały, alternatywny sposób na uzyskanie i podtrzymanie dobrej formy. Zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Jest to doskonała alternatywa dla siłowni, basenu, czy biegania. Oprócz klasycznych, typowych dla regularnego wysiłku korzyści, czerpiemy dodatkowe plusy z całej otoczki, filozofii związanej ze sztukami walk.

Co daje szkoła sztuk walki – korzyści dla ciała?

Szkoła sztuk walki to miejsce, do którego możemy uczęszczać z korzyścią zarówno dla duszy, jak i dla ciała. Trenując, zapewniamy sobie poprawę kondycji fizycznej, zwiększamy rozciągliwość poszczególnych części ciała. Uodporniamy się na ból i urazy. Uczymy się panować nad oddechem, a w wielu przypadkach uczymy się jak prawidłowo oddychać podczas wysiłku fizycznego. Szkoła sztuk walki to miejsce, gdzie oprócz rozwoju naszej fizycznej powłoki rozwijamy nasz umysł i duszę. Ucząc się w dobre szkole, zdobywamy umiejętność wyciszenia się, zachowania spokoju w niebezpiecznych sytuacjach. Wpajane nam są umiejętności, które pozwalają nam zachować zimną krew i skupić się na wykonaniu zadania.

Szkoła sztuk walki czy fitness?

Stojąc nad wyborem między fitness, a szkoła sztuk walki mamy spory dylemat. I jedno i drugie jest doskonałe dla naszego zdrowia fizycznego. Oba rozwiązania poprawią naszą koordynację, zwiększą siłę i ogólną wydolność naszego organizmu. Różnica jest taka, że za ceną większego ryzyka kontuzji szkoła sztuk walki daje nam jeszcze rozwój psychiczny. Pozwala nam zwiększyć odporność naszego ciała także na ataki słowne. Uczy jak radzić w niewygodnych sytuacjach, a zwiększona pewność siebie pozwala wychodzić nam z takich sytuacji obronną ręką.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*