Dojrzały ogród w kilka chwil

Alexas_Fotos / Pixabay

Na uzyskanie pełnej dojrzałości przez las czekać trzeba długimi latami, to samo tyczy się przydomowych ogrodów czy parkowych alei – młode rośliny wymagają wielu lat, aby zaadaptować się w stu procentach i przyjąć swój ostateczny kształt na danym terenie. Dlatego osoby decydujące się na powolne tworzenie ogrodu od podstaw, krok po kroku dokładając co sezon kilka roślin własnym sumptem, mogą spędzić wiele lat, zanim pierwsze sadzonki zmienią się w naprawdę duże rośliny i przykładowo dadzą cień, o którym właściciele działki tak bardzo marzą.

Proste kroki do własnego ogrodu

Rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się w pełni dojrzałym i wypielęgnowanym ogrodem są oczywiście różnego rodzaju szkółki leśne oferujące duże rośliny niemal każdego gatunku – począwszy od krzewów iglastych, przez trawy i byliny, na drzewach liściastych kończąc. Problemem przy chęci zakupienia wyłącznie dojrzałych i okazałych egzemplarzy drzew i krzewów może być ich cena – te najpiękniejsze okazy liczące niekiedy po 5-6 metrów, całkowicie zdrowe i wypielęgnowane przez profesjonalnego ogrodnika (http://greengarden.com.pl/szkolka-roslin/oferta/duze-rosliny/), muszą kosztować odpowiednio więcej.

Prawidłowe rozmieszczanie roślin

Jeśli ktoś decyduje się już zainwestować w dojrzałe duże rośliny do własnego ogrodu, powinien obowiązkowo pamiętać o nieodwracalnych zmianach w konkretnym mikroklimacie i bilansie ekologicznym danego mikrośrodowiska. Wprowadzenie silnych korzeni w grunt wokół innych roślin, kwiatów i krzewów, a także ograniczenie innym roślinom dostępu do świeżego słońca przez rozbudowaną koronę drzewa – to pierwsze, ale nie ostatnie czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę przy planowaniu takich zmian.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*