Cenne witaminy i minerały dla psów

Vizslafotozas / Pixabay

Każdemu właścicielowi, który kocha swojego psa zależy na jego jak najlepszej formie i zdrowiu. Psy, podobnie jak ludzie narażone są na szereg chorób, wynikających przede wszystkim z genów, ale również wieku, czy trybu życia. Weterynarze polecają więc często odpowiednie suplementy dla psa, które mogą pomóc w zachowaniu pupilowi znacznie lepszej formy i sprawności fizycznej. W zależności od potrzeb, można zdecydować się na kompleks witamin i minerałów lub suplementy, które mają walczyć z określonymi problemami.

W jakim celu stosuje się najczęściej suplementy dla psa?

  • Niektóre z nich mają wpływ na mocne i zdrowe kości oraz zęby pupila. Wspomagają one również pracę stawów, która jest w pewnym wieku ograniczona. Takie środki podaje się psom starszym.
  • Właściciele decydują się niekiedy na suplementy, które wspierają pracę układu pokarmowego i jelit. Psy coraz częściej cierpią na choroby układu trawiennego, ponieważ zjadają niewłaściwe dla siebie pokarmy, na przykład resztki z pańskiego stołu.
  • W sklepach zoologicznych można też spotkać odpowiednie suplementy dla psa na lepszy wzrok, piękną i błyszczącą sierść i wiele innych rozwiązań.

Czy suplementy można przedawkować?

Nawet w przypadku witamin i minerałów, należy uważać z dawkowaniem i przestrzegać zaleceń weterynarza. Można bowiem zaszkodzić zwierzęciu, podobnie jak człowiekowi. W nadmiarze żadna z substancji nie jest dobra dla zdrowia i mogą pojawić się powikłania. Najlepiej stosować suplement przez wskazany okres czasu i zrobić psu przerwę.